Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > O firmě

O družstvu KNK CZ

Vznik

KNK CZ v.s.d. vzniklo v roce 1995, kdy se po rozdělení Československa začaly projevovat problémy v dodávkách zboží mezi oběma samostatnými republikami. Hlavním posláním vzniklého subjektu bylo zabezpečení dodávek nábytkového kování tradičně dodávaného na český trh slovenským výrobním družstvem KNK Lubietová, známého především pod původním názvem ROZKVET. Významným podílem činnosti bylo a zůstává rovněž zpřístupnění českého zboží, v tomto oboru, odběratelům na Slovensku.

Veškeré komponenty pro nábytkáře

Nábytkářské úchytky v nabídka KNK CZ

Družstvo KNK CZ rychle navázalo přerušený tok slovenských výrobků českým zákazníkům, ale současně se začal projevovat, především ze strany výrobců nábytku, zájem o dodávky širšího sortimentu kování, tak aby měli možnost na jednom místě pořídit maximum komponentů pro svoji výrobu. Na základě těchto podnětů byl podstatně rozšířen sortiment nabídky a v současné době družstvo nabízí svým odběratelům prakticky vše potřebné z oboru kování, od spojovacích elementů, přes kolečka, zámky, závěsy, pojezdy, věšáky, kluzáky, lůžkové systémy, od roku 2010 také ABS hrany a různé doplňkové výrobky až po kolekci více než 2000 druhů nábytkových úchytek, ve kterých si družstvo i do budoucna hodlá zachovávat určitou prioritu.

Umíme dodávky výrobcům nábytku, přes e-shop i do prodejen

Kromě obchodního zastoupení slovenského v.d. KNK a čtyř polských firem je KNK CZ ve styku s převážnou většinou českých výrobců kování i významnějších dovozců, jejichž sortiment jednak recipročně exportuje, ale samozřejmě tyto výrobky nabízí i svým tuzemským zákazníkům. V tuzemsku pokrývají obchodní aktivity družstva celé území republiky, přičemž část produktů je dodávána přímo zpracovatelům, ale značný obchodní objem tvoří i dodávky do tržní sítě, především velkoobchodů typu dřevoprodej a železářských velkooobchodů. Kromě velkých dodávek zboží výrobcům nábytku a partnerským velkoobchodům, je družstvo schopno vykrývat i sebemenší objednávky, prostřednictvím své maloobchodní prodejny a zásilkové služby, či internetového obchodu. Zboží, z dodávek KNK CZ, nalezne však již zákazník i v nabídce obchodních řetězců.

Dodáváme rychle a spolehlivě

KNK CZ prezentuje svoji nabídku každoročně na jarním brněnském veletrhu MOBITEX (dříve MOBIS), jež je, od roku 2010, významnou součástí Stavebního veletrhu, vydává a neustále aktualizuje tištěnou verzi svých katalogů a nabídku na internetových stránkách. Z většiny reakcí zákazníků vyplývá skutečnost, že jednou z velkých předností firmy je maximálně pružná reakce na objednávky. Solidní skladové zásoby a dobrá spolupráce s dodavateli umožňují převážnou část objednávek vykrývat obratem a ve velmi krátkých termínech uspokojovat i nejrůznější speciální potřeby zákazníků. Předností nabídky je rovněž snaha optimalizovat poměr mezi kvalitou a cenou distribuovaného zboží. Patrně marně by zde zákazník hledal vysoce kvalitní značkové kování, ale nabízený sortiment vylučuje rovněž nákup podřadných levných výrobků.

Vzorková prodejna, velkoobchodní sklad a e-shop KNK CZ

Budete-li mít jakýkoliv problém, potřebu získat či upřesnit informace týkající se námi nabízeného sortimentu, případně i nábytkového kování, které dosud v naší nabídce nenajdete, prosím kontaktujte některého z našich pracovníků.